1925 yılında üretimine basınç vakum tahliye vanaları, emniyet tahliye vanaları, alev tutucular, azot yastıklama regülatörlerinin üretimiyle başlayan Amerika menşeli Protectoseal firması sektöründe önde gelen markalar arasındadır.

Hollanda menşeli komple paslanmaz basınç, seviye, sıcaklık transmitterleri üreticisidir. EHEDG,3A hijyenik seritifikalarıyla birlikte marin sektörü için ABS, CCS, BV, DNV-GL, LR, KR sertifikalarıda mevcuttur. Off shore ve On shore uygulamaları için ideal markadır.

Fike, Amerika’daki tesisiyle 75 yıllık bilgi ve birikimiyle patlama diski ve patlama önleme sistemleri üretmektedir. Patlama disklerinde çok sayıda patente sahiptir. Deka Proses Fike Türkiye distribütörü olup patlama disklerinin Türkiye’de satışını ve mühendisliğini yapmaktadır.

Amerika menşeli GPE firması, petrol ve gaz endüstrisi için custody transfer coriolis, vortex ve elektro manyetik debimetreler üretmektedir. Atex ve HART protecollü olup gemi dolum sistemleri, off shore platformalar ve skit sistemleri için debimetre çözümleri sağlar.

Deka Proses 1959 yılında emniyet vanalarının üretimine başlayan İtalyan menşeli Tai Milano’nun Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. ASME VIII, ISPESL, RINA, LLOYD’S Register of Shipping, DNV sertifikalarıyla petrokimya, kimya, enerji ve buhar tesisleri için emniyet vanaları üretmektedir.

Schneider Electric’in markası olan Foxboro&Eckardt smart, dijital, elektro pnömatik, mekanik pozisyonlerle sektöründe dünya devlerinden biridir.

PKP Prozessmesstechnik GmbH firması Almanyadaki fabrikasıyla akış, debi, sıcaklık, seviye ve basınç enstrumanlarının ISO 9001 standardında üretimini yapmaktadır.